Oct 9 – 13, 2022
FHNW Campus Brugg-Windisch
Europe/Zurich timezone

Participant List

113 participants

First Name Last Name Affiliation
Agustín Gómez ALBA Synchrotron
Ahmed Syed Fermi National Accelerator Laboratory
Alessandro Ratti SLAC
Alexander Dietrich PSI
Ander Elejaga University of the Basque Country
Anders Svensson European Spallation Source (ESS)
Andrea Bellandi Deutsches Elektronen-Synchrotron
Andrew Seville STFC
Andriy Ushakov Helmholtz Zentrum Berlin
Andy Benwell SLAC
Bartlomiej Szczepanski DESY
Bartosz Gasowski Warsaw University of Technology
Ben WOOLLEY CERN
Benoit Stef PSI - Paul Scherrer Institut
Björn Lautenschlager DESY
Borut Baricevic Instrumentation Technologies
Cagil Gumus DESY
Carlos Serrano LBNL
Christian Schmidt DESY
Connor Boyle Canadian Light Source
Conor Jenkins STFC Daresbury Laboratory
Curt Hovater Jefferson Lab
Daniel Valuch CERN
Dario Soriano Guillen AVO-ADAM
David Allen STFC
Diego Barrientos CERN
Dieter Lens GSI Helmholtzzentrum fuer Schwerionenforschung
Dmitry Teytelman Dimtel, Inc.
Dominik Sikora Warsaw University of Technology
Dominika Długosz CERN
Dr. Frank Ludwig DESY
Eito Iwai SPring-8
Enrique Bernal Ruiz Facility for Rare Isotope Beams
Faya Wang SLAC
Federico Gelmetti Elettra Sincrotrone Trieste
Freddy Severino Brookhaven National Laboratory
Fumihiko Tamura Japan Atomic Energy Agency
Gautier Georges ESRF
Geetha Narayan Brookhaven National Laboratory
Gianluca Martino TUHH, DESY
Gregoire Hagmann CERN
Hyojae Jang IBS
James Latshaw Jefferson Lab (JSA)
Jan Paszkiewicz CERN
Jarosław Szewiński NCBJ
Jean-Luc Salin Rohde & Schwarz
Jeremiah Holzbauer Fermi National Accelerator Laboratory
Jinyul Hu PAL(Pohang Accelerator Laboratory)
Jonathan Edelen RadiaSoft LLC
Joseph DeLong SLAC National Accelerator Lab
Josu Jugo University of the Basque Country
Juan Fernandez OROLIA
Julien Branlard DESY
Karl Judex EMCOMO SOLUTIONS AG
Kevin Mernick Brookhaven National Laboratory
Kevin Smith BNL
Koen Geerts SCK CEN
Krzysztof Czuba Warsaw University of Technology
Lawrence Doolittle LBNL
Luca Piersanti INFN-LNF
Lucjan Niewiedzial SOLARIS National Synchrotron Radiation Centre
Lukasz Butkowski DESY
Maciej Grzegrzolka Warsaw University of Technology
Maciej Urbanski Warsaw University of Technology
Marco Diomede DESY
Maria Elena Angoletta CERN
Mario Jurcevic Paul Scherrer Institut
Mark Crofford Oak Ridge National Laboratory
Matthias Hoffmann DESY
Matthias Kirsch Struck Innovative Systeme GmbH
Matthias Stoll PSI
Michael Büchler DESY
Michel Nicolas ESRF
Miha Cerv Medaustron
Mihaly Vadai CERN
Pablo Echevarria Helmholtz Zentrum Berlin
Paula Van Rooy Los Alamos National Labratory
Pawel BOROWIEC ESRF
Pedro Garcia Orolia Spain SLU
Pengda Gu Diamond Light Source
Philip Varghese Fermi National Accelerator Laboratory(FNAL)
PILAR Gil Jaldo OROLIA
Piotr Andryszczak SOLARIS National Synchrotron Radiation Centre
Qiang Du Lawrence Berkeley National Laboratory
Ramakrishna Bachimanchi Jefferson Lab
Ramona Leewe TRIUMF
Robert Borner CERN
Robert Cerne Instrumentation Technologies
Roger Kalt PSI - Paul Scherrer Institut
Sean Hitchen STFC Daresbury Laboratory
SHANE KOSCIELNIAK TRIUMF
Shen Zhao Facility for Rare Isotope Beams, Michigan State University
Shreeharshini Dharanesh Murthy Lawrence Berkeley National Laboratory
Shunto Ogasawara KEK
Simone Tocci INFN-LNF
Sofiane Boussa SCKCEN
STAVROS MELACHROINOS Orolia
Tim Berenc Argonne National Laboratory
Tomasz Kowalski NCBJ
Tomasz Włostowski CERN
Toshihiro MATSUMOTO KEK, Accel
Uros Mavric DESY
Valeri Ayvazyan DESY
Wojciech Cichalewski LUT-DMCS
Wolfgang Hofle CERN
Wooseong Cho Pohang Accelerator Laboratory. POSTECH
Wouter De Cock SCK CEN
Yasuyuki Sugiyama High Energy Accelerator Research Organization(KEK)
Yong Luo Argonne National Laboratory
Yongseok Lee Pohang accelerator laboratory (PAL)
Zheqiao Geng PSI - Paul Scherrer Institut
2 more participants